W kalendarzu liturgicznym

- w środę, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz Msza św., po jej zakończeniu w salce parafialnej spotkanie biblijne, okazja do spowiedzi świętej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 2000-2100;

- w czwartek, po Mszy św. wieczornej spotkanie bractwa różańcowego;

- w piątek, wspomnienie św. Filipa Nereusza oraz Dzień Matki. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18:00, podczas której będziemy modlić się o Boże Błogosławieństwo dla matek, a dla zmarłych o dar życia wiecznego;

- w przyszłą niedzielę, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Liturgia Wielkiej Soboty

Liturgia Wielkiego Piątku

Liturgia Wielkiego Czwartku

Trwają prace związane z rozbudową domu parafialnego

Środa Popielcowa

Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu.
Wielki Post w Kościele jest traktowany jako czas pokuty i nawrócenia. Jego zaleceniami są post, jałmużna i modlitwa. W okresie wielkiego postu z kościoła znikają kwiaty przy ołtarzu, nastrój pokuty podkreśla skromniejszy wystrój świątyni. Kolorem liturgicznym jest fiolet, a w czwartą niedzielę róż. Ważnym elementem obecnym w kościele oraz w życiu parafian jest śpiewanie pieśni pokutnych; mówiących o nawróceniu i chrzcie oraz pasyjnych pieśni wielkopostnych takich, jak Wisi na krzyżu, Ludu mój ludu, Jezu Chryste Panie miły (podczas nabożeństw pasyjnych: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa).
   Jak powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak, Środa Popielcowa to szczególny dzień, w którym osoba wierząca rozpoczyna drogę pokutną. Kiedy słyszymy słowa "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię", to chodzi o to, by uświadomić sobie, że nasze życie jest życiem przemijającym. Kapłan mówi: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz". I ma to nam przypominać o słabości i kruchości naszego życia, aˆ jednocześnie o tym, że życie może być obfite i piękne z Chrystusem zmartwychwstałym" - powiedział. Jak dodał, podejmowany w tym czasie post nie powinien być na pokaz. Chodzi o naszą wewnętrzną przemianę, o wewnętrzne nawrócenie - wyjaśnił. Dodał, że ważne jest też słuchanie Ewangelii, czytanie Biblii, uczestniczenie w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

"Akademia Czerniewicka - Spotkanie z mistrzem pszczelarstwa

W niedzielę 26 lutego br, o godz. 17:00 w ramach „Akademii Czerniewickiej” odbyło się spotkanie z mistrzem pszczelarstwa panem Henrykiem Brachowskim z Tucholi, właścicielem znanej pasieki borowiackiej "Barć". Pan Henryk jest znanym w Polsce i za granicą pszczelarzem. Opowiadał o wartościach, rodzajach i znaczeniu miodu dla zdrowia.

Koncert Kolęd 2017

Dnia 08 stycznia 2017 roku, o godzinie 17:00, w naszym kościele chętni parafianie, całymi rodzinami po raz szósty zebrali się na Czerniewickim Wieczorze Kolęd. Naszemu kolędowaniu towarzyszył zespół muzyczny, w składzie:>ass="style8" />
   - Wojciech Chachuła – akordeon,
   - Waldemar Grupa – gitara basowa,
   - Robert Stasiak – perkusja,
   - Piotr Orent – gitara oraz
   - Schola Parafialna, pod opieką Agnieszki Bogun i Piotra Orenta.

Jak co roku do zespołu muzycznego dołączył również ks. Proboszcz Mariusz Stasiak, który grał na akordeonie.
   We wspólnym śpiewaniu pomocne były teksty kolęd, przygotowane w formie prezentacji multimedialnej przez Zofię Chachułę i Teresę Weglikowską – Chachułę. Podczas przerw między śpiewaniem, młodzi konferansjerzy: Zofia Chachuła i Michał Głowacki zaprezentowali zgromadzonym historię powstania tradycji obchodzenia świąt Bożego Narodzenia w Polsce.
   Jak każdego roku Czerniewickie kolędowanie wprowadziło zebranych w radosną i rodzinną atmosferę.