W kalendarzu liturgicznym

- w środę, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy
  oraz Msza św., po Mszy św. spotkanie biblijne;
  okazja do spowiedzi świętej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 20:00-21:00;

- w piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; nie obowiązuje post piątkowy.

- w sobotę, uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela, patrona bazyliki katedralnej i miasta Torunia

Boże Ciało

W czwartek 15 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Tradycyjnie już o godz. 10:00 sprawowana była Msza św. na parkingu na osiedlu Solanki.
Po Mszy św. wyruszyła uroczysta procesja ulicą Włocławską do naszej Świątyni, gdzie zakończyła się uroczystym Te Deum.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Liturgia Wielkiej Soboty

Liturgia Wielkiego Piątku

Liturgia Wielkiego Czwartku

Trwają prace związane z rozbudową domu parafialnego

Środa Popielcowa

Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu.
Wielki Post w Kościele jest traktowany jako czas pokuty i nawrócenia. Jego zaleceniami są post, jałmużna i modlitwa. W okresie wielkiego postu z kościoła znikają kwiaty przy ołtarzu, nastrój pokuty podkreśla skromniejszy wystrój świątyni. Kolorem liturgicznym jest fiolet, a w czwartą niedzielę róż. Ważnym elementem obecnym w kościele oraz w życiu parafian jest śpiewanie pieśni pokutnych; mówiących o nawróceniu i chrzcie oraz pasyjnych pieśni wielkopostnych takich, jak Wisi na krzyżu, Ludu mój ludu, Jezu Chryste Panie miły (podczas nabożeństw pasyjnych: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa).
   Jak powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak, Środa Popielcowa to szczególny dzień, w którym osoba wierząca rozpoczyna drogę pokutną. Kiedy słyszymy słowa "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię", to chodzi o to, by uświadomić sobie, że nasze życie jest życiem przemijającym. Kapłan mówi: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz". I ma to nam przypominać o słabości i kruchości naszego życia, aˆ jednocześnie o tym, że życie może być obfite i piękne z Chrystusem zmartwychwstałym" - powiedział. Jak dodał, podejmowany w tym czasie post nie powinien być na pokaz. Chodzi o naszą wewnętrzną przemianę, o wewnętrzne nawrócenie - wyjaśnił. Dodał, że ważne jest też słuchanie Ewangelii, czytanie Biblii, uczestniczenie w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

"Akademia Czerniewicka - Spotkanie z mistrzem pszczelarstwa

W niedzielę 26 lutego br, o godz. 17:00 w ramach „Akademii Czerniewickiej” odbyło się spotkanie z mistrzem pszczelarstwa panem Henrykiem Brachowskim z Tucholi, właścicielem znanej pasieki borowiackiej "Barć". Pan Henryk jest znanym w Polsce i za granicą pszczelarzem. Opowiadał o wartościach, rodzajach i znaczeniu miodu dla zdrowia.

Koncert Kolęd 2017

Dnia 08 stycznia 2017 roku, o godzinie 17:00, w naszym kościele chętni parafianie, całymi rodzinami po raz szósty zebrali się na Czerniewickim Wieczorze Kolęd. Naszemu kolędowaniu towarzyszył zespół muzyczny, w składzie:>ass="style8" />
   - Wojciech Chachuła – akordeon,
   - Waldemar Grupa – gitara basowa,
   - Robert Stasiak – perkusja,
   - Piotr Orent – gitara oraz
   - Schola Parafialna, pod opieką Agnieszki Bogun i Piotra Orenta.

Jak co roku do zespołu muzycznego dołączył również ks. Proboszcz Mariusz Stasiak, który grał na akordeonie.
   We wspólnym śpiewaniu pomocne były teksty kolęd, przygotowane w formie prezentacji multimedialnej przez Zofię Chachułę i Teresę Weglikowską – Chachułę. Podczas przerw między śpiewaniem, młodzi konferansjerzy: Zofia Chachuła i Michał Głowacki zaprezentowali zgromadzonym historię powstania tradycji obchodzenia świąt Bożego Narodzenia w Polsce.
   Jak każdego roku Czerniewickie kolędowanie wprowadziło zebranych w radosną i rodzinną atmosferę.