Ogłoszenia z dnia 20.09.2020
  1. Obchodzimy dziś XXV Niedzielę Zwykłą.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek, święto Św. Mateusza, Apostoła,

- w środę, wspomnienie Św. Pio z Pietralciny, kapłana, o 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wszystkiego, co służy nam do nauki, po Mszy św. o godz. 16:00 natomiast spotkanie dla młodzieży przygotowującej się od ubiegłego roku do bierzmowania. Młodzież zaś, która będzie rozpoczynać w tym roku przygotowanie do sakramentu bierzmowania, a bierzmowanie będzie przeżywać w roku 2021, zapraszam na pierwsze spotkanie w niedzielę za tydzień, 27 września.

4. W najbliższy czwartek po Mszy św. spotkanie bractwa różańcowego. Tematem spotkania będzie modlitwa wstawiennicza. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków bractwa oraz wszystkich zainteresowanych dołączeniem do wspólnoty.

5. Klub Seniora działający przy naszej parafii w ramach Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej informuje, iż gimnastyka dla seniorów od tego tygodnia odbywać się będzie w poniedziałki i czwartki o godz. 17:00.

6. Chłopców pragnących zostać ministrantami zapraszam na pierwszą zbiórkę w sobotę, 26 września, na godz. 10:00.

7. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu przypomina, że w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult.

8. Składam serdeczne podziękowania za ofiary w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Przed kościołem w dniu dzisiejszym zbiórka do puszek przed kościołem na Grób Pański przeniesiona z Wielkiego Piątku. Serdeczne "Bóg zapłać" za złożone ofiary w minioną niedzielę na cele inwestycyjne.

9. Polecam waszej lekturze nowy numer tygodnika „Niedziela.

10. W niedzielę, 27 września, po Mszy św. o godz. 12:00 pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci rozpoczynających w tym roku przygotowania do pierwszej spowiedzi i komunii św.