Ogłoszenia z dnia 21.05.2017

1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocy. Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na prace budowlane. Zebraliśmy 2.810 zł. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12:00 przeżywamy I rocznicę Komunii świętej dzieci.

2. Trwają nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w dni powszednie codziennie o godz. 18:00, w niedziele o godz. 15:00 przy krzyżu w Brzozie.

3. W kalendarzu liturgicznym:

- w środę, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz Msza św., po jej zakończeniu w salce parafialnej spotkanie biblijne, okazja do spowiedzi świętej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 2000-2100;

- w czwartek, po Mszy św. wieczornej spotkanie bractwa różańcowego;

- w piątek, wspomnienie św. Filipa Nereusza oraz Dzień Matki. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18:00, podczas której będziemy modlić się o Boże Błogosławieństwo dla matek, a dla zmarłych o dar życia wiecznego;

- w przyszłą niedzielę, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4.. Polecamy prasę katolicką: tygodnik Niedziela oraz Gość Niedzielny.

Dzisiaj o godz. 17:00 pierwsze spotkanie organizacyjne przygotowujące do festynu parafialnego, który obędzie się w niedzielę, 11 czerwca.

6. W poniedziałek, 5 czerwca organizujemy wyjazd dla dzieci do Warszawy. Będzie okazja zwiedzania Sejmu i Senatu. Wyjazd jest bezpłatny. W pierwszej kolejności ministranci i schola. Zapisy u p. Agnieszki Bogun oraz w zakrystii.

7. Bóg zapłać dzieciom pierwszokomunijnym oraz ich rodzicom za dobrą i owocną współpracę, przebieg uroczystości I Komunii świętej oraz "białego tygodnia" i złożony pieniężny dar ołtarza, który zostanie przeznaczony na zakup paramentów liturgicznych - hostii, komunikantów i wina mszalnego oraz bielizny kielichowej.

8.. W soboty, 27 maja i 3 czerwca organizujemy I amatorski turniej tenisa stołowego dla mieszkańców osiedla Czerniewice. Jest to turniej deblowy, czyli drużynę stanowią dwie osoby. Już od jakiegoś czasu zgłaszane były prośby o organizację takiego turnieju, ale nie było możliwości organizacyjnych. Nowa sala nie jest jeszcze w pełni wykończona, niemniej na tym etapie jesteśmy już w stanie zorganizować takie przedsięwzięcie. Wiek i płeć uczestników nie ma znaczenia. Będziemy starali się zorganizować nagrody oraz poczęstunek i napoje. Wręczenie nagród zwycięskim drużynom odbędzie się na festynie parafialnym, 11 czerwca. Koordynatorem zawodów jest Adam Babiuk i do niego proszę kierować zgłoszenia. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz tutaj. Ze względów technicznych w turnieju uczestniczyć może maksymalnie 50 drużyn. W związku z powyższym liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są do soboty 20 maja włącznie. Opłata wpisowa do turnieju to 20 zł od osoby czyli 40 zł od drużyny. Dochód w całości przeznaczony będzie na zakup wewnętrzych rolet okiennych do nowej sali parafialnej.