Ogłoszenia z dnia 24.05.2020

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesioną z 40.-tego dnia po Wielkanocy na VII Niedzielę Wielkanocną.

2. W kalendarzu liturgicznym:

• W piątek wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Jest to również dzień rocznicy święceń kapłańskich naszego Biskupa Wiesława Śmigla.

• W sobotę o 10:00 w Katedrze Toruńskiej święcenia kapłańskie. Święcenia przyjmie 8. Diakonów.

3. W związku z wytycznymi Rządu RP w naszym kościele mogą aktualnie przebywać jednocześnie max. 23 osoby nie wliczając kapłanów oraz posługujących. W związku z tym obowiązują następujące zasady:

• W niedziele Msze św. sprawowane są o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 16:00. Nie ma już zapisów na Msze. Przed Mszą o godz. 1000 wypominki za zmarłych, jak wcześniej. Po Mszy o godz. 12:00 nabożeństwo majowe.
• Zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele, musi być respektowana liczba osób w kościele. Jeśli zgromadzi się więcej wiernych, zostanie włączone nagłośnienie zewnętrzne, by umożliwić udział w Eucharystii osobom pozostającym na zewnątrz.
• Wszystkich, także osoby, które mają zamówioną intencję, obowiązuje zasada pierwszeństwa przyjścia do kościoła, by móc uczestniczyć we Mszy świętej wewnątrz kościoła.
• Póki co pozostawiony jest zwyczaj transmitowania Mszy św. o godz. 12:00 na parafialnym profilu Facebook, by umożliwić uczestnictwo we Mszy św. z naszego kościoła osobom korzystającym z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
• Do komunii świętej uprasza się o podchodzenie najpierw te osoby, które pragną przyjąć komunie świętą na rękę, a następnie przyjmujących komunię do ust. Jeśli będą osoby uczestniczące w Eucharystii na zewnątrz kościoła, proszone są o nie wchodzenie do środka, tylko zaczekanie na kapłana z komunią, który wyjdzie na zewnątrz.
• Odnośnie do nabożeństwa majowego, jego odprawianie pozostaje bez zmian: od poniedziałku do piątku w łączności z Mszą św. o godz. 18:00, w soboty o 8:00, a w niedziele w łączności z Mszą transmitowaną o 12:00.

4. Wszystkich, którzy pozostają w domach korzystając z dyspensy serdecznie pozdrawiam, proszę o modlitwę w domu i łączność duchową oraz korzystanie z radiowych i telewizyjnych transmisji Mszy świętych, a także z propozycji, które umożliwia internet.

5. Kościół w ciągu dnia nadal pozostaje otwarty, by umożliwić indywidualne nawiedzenie Najświętszego Sakramentu i modlitwę osobistą. Na spowiedź świętą można umawiać się indywidualnie. Można z niej korzystać także w każdy piątek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 17:00-18:00.

6. Biura parafialne urzęduje w środy w godz. 17:00-18:00. W razie potrzeby zawsze można umówić się indywidualnie.

7. Do 29 maja włącznie, 15 min. przed Mszą świętą (w niedzielę przed Mszą o godz. 8:00) odmawiamy nowennę za diakonów przed przyjęciem święceń kapłańskich. Modlitwę animuje Grupa Modlitewna Wspólnoty Krwi Chrystusa z naszej parafii. Święcenia kapłańskie w sobotę, 30 maja, w Katedrze Toruńskiej.

8. Dziś po Mszy św. o godz. 16:00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

9. Wejście do salek parafialnych zostało zabezpieczone, stąd od dziś w każdą niedzielę otwarte będzie wejście główne do pomieszczeń parafialnych w piwnicy, by umożliwić obecnym na niedzielnej Mszy świętej dostęp do toalety, w razie takiej potrzeby. Proszę jednak o odpowiedzialne korzystanie z sanitariatu.

10. Składam serdeczne podziękowanie za przekazywane ofiary na bieżące potrzeby parafii. Na Mszach świętych będzie jak w czasie przed pandemią zbierana taca. Ofiary można także składać indywidualnie, anonimowo do skarbonki z napisem „na kościół’ pod figurką św. Józefa przy drzwiach kościoła lub na konto parafialne. Z całego serca dziękuję za ofiarność.

11. Polecamy prasę katolicką. Oprócz nowego numeru tygodnika „Niedziela” jest jeszcze kwartalnik „Posłanie” w cenie 4,50 pln.