Ogłoszenia z dnia 12.07.2020
  1. Obchodzimy dziś XV Niedzielę Zwykłą.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek, wspomnienie Śś. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

- w środę, wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; o 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta,

- w czwartek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

3. W poniedziałek przypada trzynasty dzień miesiąca. W związku z tym wieczorna Msza św. w tym dniu zostanie odprawiona nie o 18:00, lecz o 19:30, a po niej nabożeństwo fatimskie z procesją i modlitwą różańcową ulicami naszego osiedla. Nie będzie w tym dniu planowanych zajęć z savoir vivre’u.

4. W ramach akcji „Dar na 100” z okazji 100.-lecia urodzin Karola Wojtyły serdecznie zapraszamy na krótką katechezę na kanwie encykliki Jana Pawła II „Redemptor hominis” pt. „Człowieka nie można zrozumieć bez Chrystusa”, którą wygłosi p. Witold Jankowiak w najbliższą środę, 15 lipca, po wieczornej Mszy św. w sali parafialnej.

5. Polecam waszej lekturze nowy numer tygodnika „Niedziela”.

6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę z przeznaczeniem na cele gospodarcze.