Ogłoszenia z dnia 02.08.2020
  1. Obchodzimy dziś XVIII Niedzielę Zwykłą. Dziś, 2 sierpnia, każdy wierny, podobnie jak w dniu odpustu parafialnego, może uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli po spełnieniu następujących warunków: nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła parafialnego, przyjęcie komunii św., wzbudzenie intencji, modlitwa podczas nawiedzenia kościoła: „Ojcze nasz” i „Wierzę” oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby lekkiego (brak spełnienia ostatniego warunku skutkuje tym, że odpust nie jest zupełny, lecz cząstkowy).

2. W kalendarzu liturgicznym:

- we wtorek, wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona wszystkich kapłanów; w tym dniu Msza św. wyjątkowo o godz. 18:00,

- w środę o 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta,

- w czwartek, święto Przemienienia Pańskiego oraz I czwartek miesiąca; w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 17:00-18:00 modlitwy w intencji powołań prowadzone przez Grupę Modlitewną Wspólnoty Krwi Chrystusa z naszej parafii oraz okazja do spowiedzi świętej;

- w piątek, I piątek miesiąca. Do południa odwiedziny chorych, a wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej w godz. 17:00-18:00 oraz Msza Święta.

- w sobotę, wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.

3. W poniedziałek, 3 sierpnia, o 19:00 kolejne zajęcia z savoir vivr’u, a w piątek po Mszy św. spotkanie biblijne.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie dzieci, które mają w tym roku przyjąć I komunię św. oraz ich rodziców (nieobecność z powodu choroby lub wyjazdu wakacyjnego będzie usprawiedliwiona).

5. W minionym tygodniu w zbiórce na pojazdy dla misjonarzy przy okazji błogosławieństwa pojazdów zebraliśmy pewną kwotę. Bóg zapłać za Waszą hojność! W przyszłą niedzielę, jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca, ofiary na tacę przeznaczone będą na cele gospodarcze.

6. Polecam waszej lekturze nowy numer tygodnika „Niedziela”. Archiwalne numery „Niedzieli” oraz „Posłania” wyłożone na szafce można zabrać gratis.

7. Zapowiedź przedślubna.
Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Piotr Bronisław Szulc oraz Małgorzata Starszak, oboje z parafii Matki Bożej Łaskawej w Toruniu. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego ww. osób zobowiązany jest do poinformowania miejscowego proboszcza. Narzeczonych otoczmy naszą modlitwą!