Ogłoszenia z dnia 29.03.2020

1. Obchodzimy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to niedziela, w którą zasłaniane są w kościołach krzyże, by na nowo ujrzeć Ukrzyżowanego w Wielki Piątek.

2. Z wielkim smutkiem informuję, iż w związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Ponadto Biskup diecezjalny wydał szereg szczegółowych wytycznych na najbliższe tygodnie. Mając obowiązek dostosować się do tych przepisów w naszej parafii:

a. Pierwszeństwo uczestnictwa we Mszy świętej w dni powszednie mają osoby, które zamówiły intencję Mszy św. zachowując nakaz ograniczenia liczby wiernych do 5 osób,

b. Jeśli osoby zamawiające intencję wiedzą, że nie będą w niej uczestniczyły lub wiedzą, że uczestniczyć będzie w niej mniej niż 5 osób, proszę o telefoniczną informację do wieczora poprzedzającego dzień zamówionej Mszy świętej. Wówczas będę mógł powiadomić inne osoby, chcące w niej uczestniczyć, o takiej możliwości,

c. Osoby zainteresowane uczestnictwem we Mszy świętej w dzień powszedni, które nie mają zamówionej intencji, proszę o wiadomość telefoniczną lub mailową pozostawiając swój numer telefonu. Będę zawiadamiał o możliwości uczestnictwa we Mszy świętej „per turnum” (na zmianę) wszystkich zainteresowanych, jeśli będzie taka możliwość.

d. Jeśli będzie zainteresowanie uczestnictwem we Mszy świętej ze strony parafian, w dni powszednie będę odprawiał dwie Msze święte: o 17.30 i 18.00 (we wtorek o 8.00 i 8.30). Obowiązują zasady 1-3.

e. Wszystkie inne osoby proszę o modlitwę w domu i łączność duchową oraz korzystanie z radiowych i telewizyjnych transmisji Mszy świętych, a także z propozycji, które umożliwia internet.

f. Decyzją władz diecezjalnych w Niedzielę Palmową i Triduum Paschalne liturgie będą się odbywały bez udziału wiernych, za zamkniętymi drzwiami, tylko z udziałem osób koniecznych do posługi.

g. Adoracje Najświętszego Sakramentu oraz Gorzkie Żale zostają odwołane, a nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie się odbywało w grupie 5 osób i zostanie zarejestrowane i udostępnione przez internet.

h. Kościół w ciągu dnia będzie zasadniczo otwarty, by umożliwić w ciągu dnia wejście i osobistą modlitwę. Zawsze obowiązuje zasada: nie więcej niż 5 osób razem w kościele.

i. Na spowiedź świętą proszę umawiać się indywidualnie.

j. Odwiedziny chorych będą na wezwanie.

k. Jeśli ktoś jest zainteresowany nabyciem „Niedzieli” proszę o wiadomość. Tygodnik będzie dostarczany pod drzwi domu. Z zapłatą można się powstrzymać do czasu, kiedy już będzie możliwość przyjścia do kościoła.

l. Dziękuję za ofiary przekazane osobiście i na konto parafii na bieżące potrzeby. Można je też składać do skarbonki w kościele po prawej stronie po wejściu do kościoła, pod figurką św. Józefa z napisem: „na kościół”.

3. W przyszłą niedzielę Mszę św. o godz. 10.00 postaramy się transmitować na żywo na parafialnym profilu Facebook. Zachęcamy do towarzyszenia przez internet!

4. Wszelkie zmiany oraz bieżące informacje są umieszczane na stronie www.parafiaczerniewice.pl. Są tam także linki do nagrań z nabożeństw i kazań z naszej parafii.