Ogłoszenia z dnia 24.11.2019

1. Przeżywamy dziś w Kościele Powszechnym Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Jezusowego oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi do którego dołączony jest przywilej zyskania odpustu zupełnego, po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii i spowiedzi świętej, a po mszy o 16:00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Za tydzień rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny I Niedzielą Adwentu.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w sobotę, święto Św. Andrzeja, Apostoła.

3. Przypominam o zmianie terminu cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu ze środy w godz. od 20:00 do 21:00 na piątki od 17:00 do 18:00. W czasie jej trwania jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

4. W tym tygodniu kończymy składanie kartek z imionami i nazwiskami zmarłych, których będziemy przez cały nowy rok liturgiczny wspominać w modlitwie przed Mszą św. w niedziele o godz. 10:00.

5. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej serdecznie zaprasza na wykład dr. hab. Wojciecha Jasiakiewicza, profesora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pt. „Polacy w Kazachstanie” w niedzielę, 24.11 o godz. 17.20 w sali parafialnej. SKCh przypomina również, że wraz z Agencją Artystyczną SHADOW organizuje konkurs piosenki świątecznej dla dzieci, który odbędzie się w salce parafialnej 21 grudnia o godz. 10.00. Zgłoszenia do 6 grudnia. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. Klub Seniora organizuje wyjście do kina na film 1800 gramów w środę, 27 listopada. Zbiórka w kinie o godz. 11:15.

7. W najbliższy czwartek po Mszy świętej spotkanie bractwa różańcowego.

8. Przypominam, iż za tydzień, 1 grudnia w salce parafialnej odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy. Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w jego przygotowanie. Własnoręcznie wykonane ozdoby, kartki i upominki świąteczne oraz ozdoby, a także upominki świąteczne nie używane już we własnym domu można przynosić do salki po Mszach świętych dziś oraz w przyszłą sobotę, 30 listopada po Mszy św. o godz. 18:00. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na fundusz duszpasterski dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. W sprawach szczegółów dotyczących kiermaszu można kontaktować się z p. Dorotą Lepak.

9. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 10:00 obrzęd poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Opłatki będą roznosić w Adwencie do domów osoby zaangażowane w życie parafii z potwierdzeniem od Proboszcza.

10. 8 grudnia nasza parafia obchodzić będzie 35. Rocznicę powołania do istnienia. W związku z tym w tym dniu pragniemy zorganizować między mszami niedzielnymi i przed Mszą o godz. 16.00 kawiarenkę w sali parafialnej, by móc się spotkać, wypić kawę przy czymś słodkim oraz porozmawiać. Serdecznie proszę parafian o zaangażowanie w przygotowanie wypieków na tę okoliczność. Zgłoszenia w zakrystii.

11. Nasza parafia planuje zorganizować zabawę sylwestrową. Koszt 100 zł od osoby z jedzeniem. Szczegóły dotyczące balu i menu w zakrystii lub u p. Agnieszki Popiołkowskiej. Zapisy do 23.12.2019r.

12. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu w mienioną niedzielę oraz za datki do puszek na fundusz „pomocy Kościołowi w potrzebie”.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W szczególności polecamy tygodnik „Niedziela”.