Ogłoszenia z dnia 16.02.2020

1. Obchodzimy dziś VI Niedzielę Zwykłą.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w sobotę, Święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii i spowiedzi świętej, a po mszy o 16:00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

4. W piątek, 21 lutego, po wieczornej Mszy świętej spotkanie róż różańcowych. Serdecznie zapraszam wszystkie członkinie.

5. W związku z rozmowami z młodzieżą w czasie duszpasterskich odwiedzin rodzin w najbliższy piątek o 19:00 spotkanie młodzieży, która chciałaby stworzyć młodzieżowy zespół muzyczny. Natomiast w przyszłą niedzielę, 23 lutego, o 17:00 spotkanie dyskusyjnego klubu młodzieżowego. Serdecznie zapraszam!

6. W poniedziałek powrócił do naszej parafii po zabiegach oczyszczających, konserwacyjnych i upiększających ramę obraz Matki Bożej Łaskawej. W gablocie przy wyjściu z kościoła można obejrzeć galerię zdjęć z procesu renowacji. Serdecznie dziękuję za kolejną kwotę przekazanąe na zmianę oświetlenia obrazu.

7. Przypominam o apelu na wsparcie dla Patrycji (lat 4) i Kuby (lat 3). Jeśli ktokolwiek miałby do przekazania ubrania dla nich, można to uczynić do dzisiejszej niedzieli włącznie. Ewentualne ofiary na ten cel można wrzucać także do skarbonki pod św. Antonim w kościele.

8. Parafia nasza organizuje Pielgrzymkę do Wilna. W programie 4-dniowego wyjazdu także jezioro Wigry, nawiedzenie Sejn, Troki, Kowno i sanktuarium w Studziennicznej. Termin wyjazdu 23-26 kwietnia br. Koszt 890 pln z 2 posiłkami dziennie. Więcej informacji na plakacie i do odebrania w zakrystii.

9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” m.in. artykuł o tym co i komu obiecywał Stefan Kardynał Wyszyński.

10. Składam serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w minioną niedzielę na ogrzewanie kościoła oraz budowę nowego budynku gospodarczego. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kawiarenki parafialnej w minioną niedzielę.