Ogłoszenia z dnia 10.11.2019

1. Przeżywamy dziś w Kościele Powszechnym XXXII niedzielę zwykłą.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek, wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa; Jest to także Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 10:00 i 18:00.

- we wtorek,  wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;

- w środę,  wspomnienie śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

3. Przypominamy o zmianie terminu cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu ze środy w godz. od 20:00 do 21:00 na piątki od 17:00 do 18:00. W czasie jej trwania będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

4. Przy wyjściu z kościoła nadal wyłożone są kartki, na których można wypisywać imiona i nazwiska zmarłych, których będziemy polecali Bożemu Miłosierdziu w wypominkach w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:00. Wypełnione kartki można składać w zakrysti.

5. Trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. Do 8 listopada za kogoś zmarłego można zdobyć odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza z modlitwą za zmarłych.

6. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej informuje, że w sobotę 16 listopada w godz. 10:00 - 11:30 odbędą się kolejne zajęcia z robotyki. SKCh wraz z Agencją Artystyczną SHADOW organizuje równnież konkurs piosenki świątecznej dla dzieci, który odbędzie się w salce parafialnej 21 grudnia o godz. 10:00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. Z dn. 17 listopada br. Ks. Biskup przenosi ks. Rafała Kreczmana posługującego w naszej parafii do pracy duszpasterskiej w parafii św. Katarzyny w Brodnicy. pożegnanie i podziękowanie Księdzy Rafałowi za jego oddanie i posługę w naszej parafii w najbliższy czwartek, 14 listopada po wieczornej Mszy świętej.

8. Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na budowę nowego budynku gospodarczego na terenie parafii. Wizualizacja wstępnego projektu budynku jest umieszczona w gablocie, w kruchcie kościoła. Zachęcamy do obejrzenia. Składamy również serdeczne "Bóg zapłać" za Waszą hojność!

9. Dziś przed kościołem członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z naszej parafii rozprowadzają przepiękne kalendarze na Nowy Rok 2020 o tematyce rodzinnej. Zachęcam do podejścia i obejrzenia. Dochód z kalendarzy przeznaczony jest na fundusz obrony życia poczętego.

10. W następną niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne, a po każdej Mszy św. zbórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W szczególności polecamy tygodnik "Niedziela".

12. W sobotę, 9 listopada, odbył się w Katedrze śś Janów w Toruniu pogrzeb śp. Barbary Orłowskiej. Polecajmy ją w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.