Ogłoszenia z dnia 12.01.2020

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego. Kończy ona Okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się czas zwykły w liturgii. Czytania mszalne w niedziele w cyklu A, a w dni powszednie w cyklu II (dla czytających informacja podana jest w zakrystii). Na mocy przywileju papieskiego w Polsce kolędy można śpiewać jeszcze do 2 lutego.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w środę, o godz. 18:00 nowenna i Msza św.,

- w piątek, wspomnienie Św. Antoniego, opata oraz adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w godz. 17:00-18:00.

3. Składamy serdeczne podziękowanie członkom zespołów „Claritas” oraz „4Gramy” za poprowadzenie w minioną niedzielę wspólnego kolędowania. Szczególne podziękowanie składam na ręce państwa Teresy i Wojciecha Chachułów..

4.="style12"> W przyszłą niedzielę na Mszach świętych o godz. 10:00, 12:00 i 16:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Toruniu-Czerniewicach będą przedstawiać jasełka. Ponadto liturgię Mszy św. o godz. 10:00 uświetni śpiewem chór „Con Anima”.

5. Dzięki życzliwości p. Piotra Orłowskiego do renowacji i odnowienia ramy został zabrany z naszego kościoła obraz Matki Bożej Łaskawej. Jeśli znaleźliby się chętni parafianie na wsparcie inicjatywy zamontowania dodatkowego oświetlenia tego obrazu po jego powrocie do kościoła, będę wdzięczny za ofiary na ten cel.

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie mieszkańców w naszej parafii. Plan zamieszczony jest w biuletynie parafialnym oraz na stronie internetowej.

7. Zachęcam do nabywania i czytania praZachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przypominam o zmianie ceny tygodnika „Niedziela” w zmienionej szacie graficznej.

8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofSkładamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary w dniu dzisiejszym na budowę nowego budynku gospodarczego w naszej parafii oraz ogrzewanie kościoła. W przyszłą niedzielę zbiórka na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.