Ogłoszenia z dnia 18.06.2017
     
  1. Przeżywamy dziś XI niedzielę zwykłą w ciągu roku.

 
  2. Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabozeństwa czerwcowe odprawiane są na zakończenie Mszy św. wieczornych (środa, czwartek i piątek oraz niedziela o godz. 10:00).  

 
  3. W kalendarzu liturgicznym:

- w środę, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz Msza św., po Mszy św. spotkanie biblijne; okazja do spowiedzi świętej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 20:00-21:00;

- w piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; nie obowiązuje post piątkowy.

- w sobotę, uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela, patrona bazyliki katedralnej i miasta Torunia. .   
           
 
  4. Polecamy prasę katolicką: tygodnik Niedziela (ciekawy artykuł o współczesnym handu ludźmi) oraz Gość Niedzielny (artykuły o objawieniach fatimskich oraz sytuacji pracowników na Ukrainie).

 
  5. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
Spowiedź dla dzieci w środę od godz. 17:30.
Zapraszamy na Msze św.:
- w czwartek, 22 czerwca o godz. 18:00 dla dzieci z klas 0-3;
- w piątek, 23 czerwca o godz. 8:00 dla uczniów klas 4-6 oraz gimnazjum.

 
  6. Trwa Oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. z procesją eucharystyczną codziennie, do czwartku włącznie o godz. 18:00. Zachęcam do uczestnictwa, zarówno dorosłych, jak i dzieci sypiące kwiatki. 

 
  7. Trwają ćwiczenia rehabilitacyjne dla seniorów, osób niepełnosprawnych oraz mieszkańców, którzy taką potrzebę. Zajęcia są prowadzone w nowej sali przez profesjonalnego rehabilitanta w następujących terminach: 20 i 23 czerwca o godz. 17:00. Zajęcia są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej cennej inicjatywy. 

 
  8.. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Paweł Włosek, stanu wolnego z parafii św. Antoniego w Toruniu i Lidia Szymkiewicz, stanu wolnego, tutejsza parafianka.   

 
  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Stanisław Czupryn z parafii w Tuchomie, oraz Izabela Gołębiewska tutejsza parafianka.  

 
  10. Bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg festynu parafialnego. Za prace organizacyjne, porządkowe, kulinarne, przyniesione fanty oraz indywidualne ofiary oraz obecność. Zebraliśmy kwotę ok. 11.000 zł. (1.000 zł więcej niż w roku ubiegłym). Zostanie ona przeznaczona na meble kuchenne do nowej sali, zakup i montaż przepompowni ścieków wraz z infrastrukturą oraz działalność osiedlowego ośrodka integracji prowadzonego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej. Dziękuję też za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace budowlane. Zebraliśmy kwotę 2.800 zł. Jedna z rodzin zaoferowała przekazanie lodówki, ponawiam prośbę o ewentualne ufundowanie zmywarki.

 
  11. Dziękuję również za zaangażowanie, przygotowanie oraz przebieg uroczystości Bożego Ciała