Stowarzyszenie Servi

W związku ze zbliżającym się czasem składania rozliczeń podatkowych przypominamy, że Stowarzyszenie Servi działające przy naszej parafii na rzecz dzieci i młodzieży uzyskało status OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) i od tego roku można 1,5% podatku od dochodu osób fizycznych przekazywać na rzecz Stowarzyszenia. Gorąco polecamy pamięć o Stowarzyszeniu parafianom oraz wszystkim znajomym, którzy zechcieliby wesprzeć Stowarzyszenie.

APEL BISKUPA TORUŃSKIEGO

Biskup Wiesław Śmigiel wzywa do modlitwy o pokój i przemianę ludzkich serc. Czytaj całość.

OGŁOSZENIE

W związku z informacjami o wypisywaniu dzieci z zajęć religii w szkole osobom wierzącym przypominam, że choć w świetle prawa państwowego zajęcia lekcyjne z religii nie są obowiązkowe, prawo kościelne nakłada na wierzących obowiązek nieprzerwanego kontynuowania edukacji z religii na poziomie szkół: podstawowej i średniej. Brak tej edukacji skutkuje niemożliwością - bez uzupełnienia wymaganej wiedzy - dopuszczenia do sakramentu bierzmowania, a co za tym idzie ślubu kościelnego w Polsce czy podjęcia obowiązków rodzica chrzestnego.

Liturgia Godzin

Zapraszamy na cykl internetowych spotkań związanych z nauką modlitwy "Liturgią Godzin".

Odcinek "0" - zapowiadający serię.

Odcinek 12

Odcinek 1