Ogłoszenia z dnia 17.10.2021
  1. Obchodzimy dziś XXIX Niedzielę Zwykłą. 

 
2. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek, święto Św. Łukasza, Ewangelisty,

- w środę, wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera;

- w piątek, w województwie kujawsko-pomorskim – ze względu na patronat – uroczystość Św. Jana Pawła II, papieża i głównego patrona województwa (we wszystkich parafiach na terenie województwa nie obowiązuje post piątkowy).                

3. W poniedziałek, 18 października, na godz. 19:00 do salki parafialnej zapraszam młodzież (uczniów szkół średnich i starszych) na pierwsze spotkanie wspólnoty młodzieżowej.
             
 
  4. W środę o 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św., a po nich spotkanie parafialnego chóru. 
             
 
  5. W czwartek o 19:00 w salce spotkanie dla młodzieży przygotowującej się od minionego roku do sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla nowej grupy kandydatów (minimum I klasa szkoły średniej) – w czwartek za tydzień, 28 października, o 19:00.
             
 
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17:00-18:00 oraz okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. spotkanie biblijne. 
             
 
  7. Przypominam,Przypominam, że w październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 1700, dla dorosłych od poniedziałku do piątku o 1730 (Msze święte w październiku od poniedziałku do piątku o godz. 1800), zaś w niedzielę dziesiątek różańca odmawiamy w łączności z Mszą świętą. Serdecznie zapraszam do udziału we wspólnotowej modlitwie. Za uczestnictwo we wspólnotowo odmawianym różańcu w kościele lub rodzinie można zyskać odpust zupełny. W innym przypadku – cząstkowy. Ponadto dla otrzymania łaski odpustu trzeba spełnić pozostałe warunki: stan łaski uświęcającej, komunia św., wzbudzenie intencji i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. 
             
 
  8. Na stoliku w kruchcie kościoła wyłożone są także kartki do zapisywania wypominek za zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane w Dniu Zadusznym, 2 listopada. Wypominki roczne natomiast można składać do 21 listopada br. Na stoliku wyłożone są również modlitewniki „Przekroczyć próg modlitwy ze Św. Janem Pawłem II”. Drukowane są dużą czcionką, co ułatwia czytanie, szczególnie osobom starszym i zawierają zbiór podstawowych modlitw katolika oraz modlitwy Św. Jana Pawła II w różnych intencjach. Modlitewnik jest do nabycia za ofiarę dowolną. 
             
 
  9. Wszystkich obecnych w dniu dzisiejszym na Mszach świętych w naszym kościele zachęcam do zagłosowania na najlepsze prace w konkursie rysunkowym „Mój Prymas. Dziecięce rysowanie”. Oddajemy dwa głosy: jeden na prace dzieci z oddziału przedszkolnego (oznaczone literami) i jeden na prace dzieci z klas I-III (oznaczone cyframi). Karteczki wrzucamy do urny przy wystawie. 
             
 
  10. Od 16 do 25 października trwa głosowanie na projekty w ramach Budżetu obywatelskiego Torunia 2022. Zachęcam do wzięcia w nim udziału i oddania głosu na wybrane przez siebie projekty z Czerniewic. Wśród projektów jest też Festyn Parafialny „Tu są moje Czerniewice” oraz projekt na nowoczesne zagospodarowanie tzw. Placu Festynowego (etap pierwszy: budowa plenerowej estrady). Najprościej zagłosować przez internet, ale jest też możliwość zagłosowania fizycznie w wyznaczonych miejscach, m.in. w sali parafialnej, 21 października br. (czwartek), w godz. 12:30 - 14:00. Karty do głosowania wyłożone są na stoliku w kruchcie kościoła. Szczegóły dotyczące zasad głosowania – w gablocie z ogłoszeniami. 
             
 
  11. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za zebrane w minioną niedzielę ofiary na nowy instrument organowy do naszego kościoła. Dziękuję także za wpłaty na konto parafialne i złożone osobiście w minionym tygodniu oraz za ofiary w zbiórce na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z okazji Dnia Papieskiego. W przyszłą niedzielę, która jest Niedzielą Misyjną, przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszek na potrzeby misji. 
             
 
  12. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie polecam tygodnik „Niedziela”. 
             
 
  13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jan Rysiewski. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu!