Ogłoszenia z dnia 13.06.2021
  1. Obchodzimy dziś XI Niedzielę Zwykłą.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek, wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

- w czwartek, wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

3. Dziś (niedziela) o godz. 15:00 w Katedrze Śś. Janów w Toruniu Ksiądz Biskup udzieli święceń diakonatu 6. kandydatom. To ważny moment dla całej wspólnoty diecezjalnej. Natomiast w naszej parafii o 20:00 nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono w kościele rozważaniem tajemnicy Zwiastowania NMP, a następnie różańcem fatimskim z procesją ulicami naszego osiedla. Serdecznie zapraszam!.

4. We wtorek w związku z białym tygodniem dzieci pierwszokomunijnych Msza św. wyjątkowo zostanie odprawiona o godz. 18:00, a nie o 8:00! Tego dnia gościć też będziemy w naszej parafii wyświęconych 2 tygodnie temu neoprezbiterów, którzy po Mszy św. udzielą papieskiego błogosławieństwa.

5. W środę, 16 czerwca o 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. Tego dnia przypada 20. rocznica święceń kapłańskich Księdza Proboszcza. W związku ze zwyczajem wspólnego przeżywania rocznic święceń przez wyświęconych kolejno u każdego z kapłanów nie będę tego dnia obecny w naszej parafii na Mszy św., a za 20. lat posługi kapłańskiej dziękować Bogu będę w dniu odpustu, 27 czerwca.

6. W czwartek o 17:00 w salce spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, a w piątek po Mszy św. spotkanie biblijne.

7. Przypominam, że nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie w łączności z mszami świętymi, a w niedziele przy krzyżu w Brzozie o godz. 15:00.

8. Przypominam także, że 27 czerwca, w dniu odpustu Św. Josemarii Escrivy pragniemy zorganizować coroczny FESTYN PARAFIALNY z wieloma atrakcjami, m.in. chcielibyśmy w tym roku w ramach festynu urządzić loterię fantową. Zwracam się do wszystkich mogących wesprzeć tę inicjatywę o dostarczenie lub zadeklarowanie nagród głównych lub fantów. Dziękuję za już zadeklarowane i przekazane dary. Jednocześnie zwracam się do wszystkich mogących upiec ciasto na festyn z prośbą o zadeklarowanie chęci i rodzaju ciasta, by móc zaplanować konieczność zamówienia pozostałej ilości wypieków..

9. W związku z poprawiającą się sytuacją pandemiczną i zmianą obostrzeń dotyczących ilości wiernych w kościołach Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. zostają zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały.

10. W naszej parafii od przyszłej niedzieli nie będzie już transmisji Mszy św. Nadal będzie włączane nagłośnienie na zewnątrz kościoła dla osób uczestniczących we Mszy św. przed kościołem, ale osoby pragnące przyjąć komunię św. proszę o wejście na ten moment do kościoła. Powracamy także do funkcjonowania kancelarii parafialnej w wyznaczonych godzinach w środy (w sytuacjach pilnych i wymagających innej pory kontaktu proszę o umawianie się telefoniczne).

11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:00 zostanie powołana nowa Parafialna Rada Duszpasterska i Gospodarcza.

12. Informacja dla członków Klubu Seniora: wyjazd do Inowrocławia został przełożony z 18 na 21 czerwca (poniedziałek) na godz. 9:00.

13. Serdecznie dziękuję za ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne. Dziękuję również za przekazane ofiary na konto parafialne. W minionym tygodniu wyniosły one 450 pln.

14. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela” oraz czerwcowy numer „Zwiastuna różańcowego”.

15. W minionych dniach odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Ludwik Szczepański. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 14 czerwca br., o godz. 10:00 w naszej parafii. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu!