Ogłoszenia z dnia 25.10.2020
  1. Obchodzimy dziś XXX Niedzielę Zwykłą.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w środę, święto Śśw. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, o 18L00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

3. Przypominam, że w związku z wprowadzonymi przez Rząd RP nowymi rozporządzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa od 17.10 br. w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie maksymalnie 33 osoby. Przypominam także o obowiązku zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult. Biskup Diecezjalny Wiesław Śmigiel natomiast udzielił do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. wszystkim osobom na terenie diecezji toruńskiej.

4. W związku z chorobą księdza proboszcza odwołane zostają spotkania z rodzicami przed I komunią św. i z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, które miały odbyć się w dniu dzisiejszym.

5. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych: dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17:00, dla dorosłych od poniedziałku do piątku o 17:30, zaś w niedzielę dziesiątek różańca odmawiamy w łączności z Mszą świętą. Msze święte w październiku od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym, że nie będzie w tym dniu Mszy św. na cmentarzu na ul. Włocławskiej, w naszej parafii Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 16:00. Stolica Apostolska specjalnym dekretem wydłużyła w tym roku możliwość zdobywania odpustów za zmarłych za nawiedzenie cmentarza na cały miesiąc listopad.

7. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w środę, 28 października, od 16:00 na parkingu przed kościołem będzie można nabyć chryzantemy. Przypominam jednocześnie, że zarówno nabywając kwiaty, jak i zawożąc je na cmentarz, należy unikać zgromadzeń i zachować dystans społeczny.

8. W związku z kończącą się kadencją Rad: Duszpasterskiej i Parafialnej w naszej parafii do końca października można zgłaszać kandydatury do Rad na nową kadencję 2020-2025. Kandydaci mogą zgłaszać się sami lub mogą ich zgłaszać inni parafianie jako osoby zaufania chętne do pomocy w organizacji życia parafialnego.

9. Na stoliku w kruchcie kościoła wyłożone są kartki do zapisywania wypominek za zmarłych. Kartki z wypominkami można będzie składać w zakrystii przez cały listopad. Jednorazowe będą odmawiane w łączności z Mszami św. w dni powszednie, a roczne od I Niedzieli Adwentu. .

10. Na stoliku w kruchcie są także kalendarze rodzinne na 2021 r. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest na fundusz obrony życia poczętego. Cena minimalna to 5 pln.

11. Od 24 października zostały odwołane wszystkie zajęcia w ramach Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) Toruń-Czerniewice.

12. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W szczególności polecam tygodnik „Niedziela”.