Ogłoszenia z dnia 02.05.2021
  1. Obchodzimy dziś V Niedzielę Wielkanocną.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte w porządku niedzielnym: o 8:00, 10:00 i 12:00. Podczas każdej Mszy św. odmówimy Odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski. O godz. 15:00 nabożeństwo majowe przy krzyżu w Brzozie.

- we wtorek, wspomnienie Św. Floriana, męczennika,

- w środę o 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta;

- w czwartek, święto Śś. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego i I czwartek miesiąca. W godz. 17L00-18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy w intencji powołań oraz okazja do spowiedzi świętej;

- w piątek, I piątek miesiąca, do południa odwiedziny chorych, a wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17:00-18:00;

- w sobotę, uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Rozpoczęliśmy miesiąc majowy. Litania Loretańska odmawiana jest w dni powszednie w łączności z Mszą św., a w niedziele o 15:00 przy krzyżu w Brzozie.

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość odpustowa Matki Bożej Łaskawej. Jako sumistę i kaznodzieję odpustowego gościć będziemy Rektora WSD Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Grzegorza Szumerę. Po Mszy świętej o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska. Jest to także druga niedziela miesiąca, więc ofiary na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

5. W związku z trwającym stanem epidemii uroczystość I komunii świętej w naszej parafii została przesunięta na godz. 11:00 w sobotę, 12 czerwca br. Uroczystość rocznicy I komunii świętej odbędzie się natomiast dokładnie w dzień rocznicy, w niedzielę, 12 września br.

6. Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania przypominam, że zajęcia wirtualne rozpoczynamy w tym tygodniu!

7. Przypominam, że w związku z aktualnymi wytycznymi Rządu RP od 27 marca wewnątrz naszego kościoła może przebywać jednocześnie max. 12 osób. Od 4 maja br. limit ten będzie wynosił 15 osób. Pozostałe osoby zapraszam do uczestnictwa na zewnątrz, przed kościołem, gdzie będzie włączone nagłośnienie lub przez transmisję (nie trzeba mieć własnego profilu Facebook, by móc odtwarzać transmisje z naszego kościoła). Transmitowane są Msze niedzielne i świąteczne o godz. 12:00. Najpierw, w drzwiach kościoła, komunia św. udzielana jest osobom uczestniczącym we Mszy św. na zewnątrz kościoła, a następnie: pozostałym osobom, wewnątrz kościoła.

8. Serdecznie dziękuję za przekazaną ofiarę 100 pln na kwiaty do kościoła.

9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Oprócz nowego numeru tygodnika „Niedziela” jest już majowy numer „Różańca” oraz „Zwiastuna różańcowego”.