Ogłoszenia z dnia 18.04.2021
  1. Obchodzimy dziś III Niedzielę Wielkanocy, która ustanowieniem Konferencji Episkopatu Polski od 2010 r. jest też Niedzielą Biblijną rozpoczynającą Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

2. Gościmy dziś też w parafii wolontariuszy uczestniczących w projekcie „Zambia 2021”. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

3. W kalendarzu liturgicznym:

- w środę o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.,

- w piątek uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; nie jest to uroczystość nakazana, w którą mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św., ale znosi ona post piątkowy; zachęcam jednak do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz przypominam o okazji do spowiedzi św. tego dnia, jak w każdy piątek, w godz. 17:00-18:00 oraz do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18:00.

4. Przypominam, że w związku z aktualnymi wytycznymi Rządu RP od 27 marca wewnątrz naszego kościoła może przebywać jednocześnie max. 12 osób. Pozostałe osoby zapraszam do uczestnictwa na zewnątrz, przed kościołem, gdzie będzie włączone nagłośnienie lub przez transmisję (nie trzeba mieć własnego profilu Facebook, by móc odtwarzać transmisje z naszego kościoła). Transmitowane są Msze niedzielne i świąteczne o godz. 12:00. Najpierw, w drzwiach kościoła, komunia św. udzielana jest osobom uczestniczącym we Mszy św. na zewnątrz kościoła, a następnie: pozostałym osobom, wewnątrz kościoła.

5. Centrum Aktywności Lokalnej Toruń-Czerniewice otrzymało od Urzędu Miasta Toruń jednorazowe maseczki ochronne dla mieszkańców Czerniewic. Serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowywanie pakietów z maseczkami oraz przekazuje wiadomość, że maseczki będzie można odbierać w tym tygodniu. Dokładne terminy zostaną podane na profilu Facebook CAL Toruń-Czerniewice.

6. Przypominam, że w związku z przedłużającym się stanem pandemii i niemożliwością przeprowadzania spotkań formacyjnych przed przyjęciem sakramentów młodzież pragnącą przygotowywać się do sakramentu bierzmowania oraz kogoś z jej rodziców, podobnie jak zrobili to rodzice dzieci pierwszokomunijnych, proszę o dołączenie do grupy wirtualnej, by móc wznowić spotkania formacyjne – zdalnie. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt osobisty, telefoniczny lub przez profil Facebook.

7. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę na cele gospodarcze. Wraz z przekazanymi ofiarami na konto parafialne zebraliśmy 1675 pln. W zbiórce jałmużny wielkopostnej na „Caritas” diecezji toruńskiej zebraliśmy 515 pln.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Oprócz nowego numeru tygodnika „Niedziela” jest jeszcze kwietniowy numer „Różańca” oraz „Staś” dla najmłodszych dzieci.