Ogłoszenia z dnia 18.07.2021
  1. Obchodzimy dziś XVI Niedzielę Zwykłą.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w czwartek, święto Św. Marii Magdaleny;

- w piątek, wspomnienie Św. Brygidy, Patronki Europy;

- w sobotę, wspomnienie Św. Kingi, dziewicy.

3. W dniach 18 – 25 lipca 2021 obchodzony jest w Kościele w Polsce XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „W drogę do Źródła Życia”. W tym czasie wpatrując się w postać św. Krzysztofa otaczamy naszą troską polskich misjonarzy i misjonarki na całym świecie i w odpowiedzi na ich prośby pragniemy ofiarować im pomoc w zakupie środków transportu. Za organizację tej pomocy odpowiedzialna jest powołana przez Konferencję Episkopatu Polski misyjna organizacja – MIVA Polska. Dzięki zebranym funduszom w 2020 (ok. 3,7 mln pln) MIVA Polska zrealizowała 78 projektów w 26 krajach świata na zakup 137 różnych pojazdów dla misjonarzy: 52 samochodów – najczęściej terenowych, 4 busów, 2 ambulansów, 24 motocykli, 51 rowerów dla katechistów, 2 traktorów i 1 konia z wozem. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa będziemy więc modlili się w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Po każdej Mszy św. odprawimy obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów (samochodów, motocykli, rowerów). Dziękujemy Bogu za każdą szczęśliwą podróż, bezpiecznie przejechany każdy kilometr, a także za pojazdy, które mamy do naszej dyspozycji. Chcemy pomóc w tym dniu misjonarzom, by nie pozostali bez środków transportu – narzędzi swojej misyjnej codzienności i trudu. Zbierane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. Na szafce naprzeciwko prasy wyłożone są też gadżety, których zakup jest wsparciem na rzecz misji. Ofiary proszę wrzucać do skarbonki, która stoi obok.

4. W najbliższą środę i w środę za tydzień biuro parafialne otwarte będzie w środę tylko od 17:30 do 18:00 (nie będzie proboszcza). O 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

5. W piątek od 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

6. Przypominam także, że 20 czerwca br. została zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Od 27 czerwca można zajmować max. 75% miejsc w kościele. Limity nie dotyczą osób zaszczepionych.

7. Bóg zapłać za złożone w minioną niedzielę ofiary na cele inwestycyjne. Wraz z ofiarami przekazanymi na konto parafialne zebraliśmy 1920 pln. Ponadto w ramach akcji #Lato z Nadzieją w zbiórce przykościelnej w minioną niedzielę zebraliśmy 1182,61 pln. Serdeczne podziękowania za każdą złotówkę przekazuje p. Adam Marcinkowski z rodziną

8. W następną niedzielę, z inicjatywy Przewodniczącego KEP, będziemy obchodzić w Kościele w Polsce dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Tego dnia zbiórka przed kościołem na pomoc poszkodowanym.

9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecam tygodnik „Niedziela”.