Ogłoszenia z dnia 05.02.2023

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Zwykłą.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek, wspomnienie Śśw. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy,
- w piątek, wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy,
- w sobotę, wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

3. W środę o 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. Po Mszy Świętej spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

4. W piątek po Mszy Świętej spotkanie biblijne. Serdecznie zapraszam!

5. Przypadające w najbliższą sobotę wspomnienie NMP z Lourdes jest także Światowym Dniem Chorego. W związku z tym w najbliższą sobotę, 11 lutego, poranna Msza Święta zostanie odprawiona nie o godz. 8:00, lecz o 10:00 i w jej trakcie będzie okazja przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Zachęcam wszystkich starszych i chorych do jego przyjęcia (przypominam, że można ten sakrament przyjmować nie częściej niż raz na pół roku i do jego przyjęcia wymaga się stanu łaski uświęcającej). Proszę także rodziny lub sąsiadów osób starszych o zadbanie, by osoby pragnące przyjąć ten sakrament mogły to uczynić. Osoby nie mogące przybyć do kościoła mogą przyjąć ten sakrament w swoich domach w piątek, 10 lutego, w godzinach przedpołudniowych (po wcześniejszym zgłoszeniu).

6. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w pomoc w uprzątnięciu świątecznego wystroju kościoła i plebanii.

:

7. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne i ogrzewanie kościoła. Na domowe wypieki do kawiarenki parafialnej w przyszłą niedzielę zaprasza Wspólnota Żywego Różańca.

:

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie polecam najnowszy numer tygodnika „Niedziela”.