Ogłoszenia z dnia 16.01.2022
  1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Zwykłą. Jest to również w tym roku Światowy Dzień Migranta. Dzisiejsza niedziela w naszej diecezji jest także dniem wsparcia Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Po Mszach Świętych przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na ten cel. W kruchcie kościoła natomiast są wyłożone płyty CD kleryków naszego Seminarium: „zostałem powołany” oraz „oldschoolowe kolędowanie” (gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany).

 
2. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 (w trzecią niedzielę miesiąca) spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii i spowiedzi świętej. Występ chóru „Con Anima” został odwołany. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.                     

3. W kalendarzu liturgicznym:

- w środę, wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

- w piątek, wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
             
 
  4. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa. W tych dniach modlić się będziemy o to szczególniej. Mottem tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego są słowa Mt 2,2: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. 
             
 
5. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
             
  6. Do końca stycznia trwać będą wizyty duszpasterskie w nDo końca stycznia trwać będą wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Dziękuję tym wszystkim, którzy zgłosili chęć przyjęcia tzw. „kolędy” i proszę o cierpliwe oczekiwanie na wyznaczenie jej terminu.   
             
 
  7. Przypominam, że na czas kolęd w poniedziałki, środy i czwartki nastąpiła zmiana godzin Mszy Świętych z 18:00 na 16:00!! Bez zmian pozostają Msze we wtorki o 8:00 oraz w piątki o 18:00 (w piątki bez zmian pozostaje także Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej od 17:00 do 18:00). W związku z tym: w środę o 16:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. 
             
 
  8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne i ogrzewanie kościoła. 
             
 
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie polecam tygodnik „Niedziela”. 
             
 
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Czesława Pujdak, l. 95. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu!.