Ogłoszenia z dnia 27.11.2022

1. I. Niedzielą Adwentu rozpoczynamy dzisiaj Nowy Rok Liturgiczny, którego hasłem są słowa: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dziś podczas Mszy Świętych odbywa się obrzęd poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Opłatki przez cały Adwent można będzie zabierać z kościoła z koszyka przed ołtarzem.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w środę, święto Św. Andrzeja, Apostoła,

- w czwartek, I czwartek miesiąca: w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 17:00-18:00 modlitwy w intencji powołań prowadzone przez grupę modlitewną Wspólnoty Krwi Chrystusa z naszej parafii oraz okazja do spowiedzi świętej;

- w piątek, I piątek miesiąca. Do południa jednak tego dnia nie będzie odwiedzin chorych (odwiedziny są planowane na 23 grudnia!), natomiast wieczorem – jak co tydzień – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej w godz. 17:00-18:00 oraz Msza Święta,

- w sobotę, wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera oraz I sobota miesiąca: po Mszy św. o godz. 8:00 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.

3. Msze święte roratnie w naszej parafii odprawiane będą – podobnie jak w roku minionym – we wtorki i czwartki o 6:30, a w soboty o 8:00. Dla dzieci: od poniedziałku do piątku codziennie o 18:00.

4. W środę o 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.  w godz. 17:00-18:00, a po Mszy św. spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

:

6. Od dziś można nabywać świece Caritas rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 10 pln i tzw. ozdobne w cenie 20 pln. Zachęcam wszystkich do wsparcia tego dzieła. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za zebrane w minioną niedzielę ofiary do puszki na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Za dwa tygodnie, 11 grudnia, planujemy ostatnią w tym roku kawiarenkę parafialną. Zachęcam parafian do zgłoszenia, kto zechciałby tym razem upiec ciasto do kawiarenki. Cały dochód z kawiarenki będzie przeznaczony na kwiaty do żłóbka. Natomiast 18 grudnia planujemy kiermasz świąteczny z którego dochód będzie przeznaczony na paczki świąteczne dla naszych parafian. Jeśli ktoś chciałby ofiarować jakieś dary na kiermasz (zabawki, książki, ozdoby świąteczne etc.) można je deklarować p. Dorocie Lepak lub ks. Proboszczowi lub przynosić do salki.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie polecam tygodnik „Niedziela” kolportowany wraz z nowym magazynem „Bliżej życia z wiarą”. W zakrystii są do odebrania przez prenumeratorów „Różaniec” i „Anioł Stróż” dla dzieci. Jeśli ktoś byłby zainteresowany prenumeratą – proszę o zgłoszenie.