Ogłoszenia z dnia 17.01.2021
  1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Zwykłą. Jest to również w tym roku Światowy Dzień Migranta oraz Dzień Judaizmu.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- we wtorek, wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

- w środę, o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.,

- w czwartek, wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

- w piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w godz. 17:00-18:00.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 krótkie spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii i spowiedzi świętej, a po mszy o godz. 16:00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

4. Co roku w dniach od 18 do 25 stycznia obchodzony jest przez wszystkie wspólnoty wierzących w Chrystusa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku rozpocznie się on w poniedziałek, a jego hasłem są słowa z Ewangelii wg św. Jana: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (J 15, 1-17). Wszystkich zachęcam do podejmowania w tym tygodniu modlitw w intencji jedności wszystkich chrześcijan.

5. Przypominam, że Msze Święte z naszego kościoła w niedziele i uroczystości o godz. 12:00 są transmitowane na parafialnym profilu Facebook. Zachęcam pozostających w domach do towarzyszenia przez transmisję.

6. Trwają wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Zgodnie z zapowiedzią w tym roku odwiedziny odbywają się bez ministrantów, tylko na życzenie domowników i zasadniczo sprowadzają się do modlitwy i błogosławieństwa domów i mieszkańców. Terminy spotkań są umawiane indywidualnie. Jeśli ktoś jeszcze chciałby się zgłosić – można to uczynić telefonicznie.

7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za zebrane w minioną niedzielę 1355 pln na cele inwestycyjne i ogrzewanie kościoła. Na misje w zbiórce do puszek 6 stycznia zebrano 713 pln. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie polecam tygodnik „Niedziela”.